filli-bebek-battaniyesi

Filler, dilleri ayırt edebilirler. Sussex Üniversitesi'nden bir grup araştırmacı, Afrika fillerinin konuşanların sesinden cinsiyet, yaş, etnik yapı gibi farklılıkları ayırt edebildiklerini ortaya çıkardı. Ayrıca insan seslerini taklit edebilmesi başka bir ilginç özellikleri. Koshik  adı verilen veGüney Kore’de bir hayvanat bahçesinde yaşayan bir Asya fili, Korece beş sözcüğü taklit edebiliyor ve bunu, hortumunu ağzına sokarak yapıyor. ‘Merhaba’, ‘otur’, ‘hayır’, ‘yat’ ve ‘güzel’ diyebiliyor. 

filli-bodysuit

Fillerin çok güçlü bir empati yeteneği vardır. Endişeli bir fil ile normal bir fil arasında yapılan araştırmalarda normal olan fil, endişeli olan file yaklaşarak onu rahatlatmak için fiziksel temasta bulundu ve bazı sesler çıkarttı.

pembe-fil-bebek-battaniyesi

Fillerin çok güçlü bir hafızası vardır. Araştırmacılar, kendileriyle iletişim kuran insanları hafızalarında tuttuklarınıve onları uzun süre görmeseler bile sonrasında hatırladıklarını gösteriyor. Ayrıca, sadece insanları değil aynı şekilde bir başka fili de hatırlayabiliyorlar.

filli-bebek-pike-petitsomething

Fillerin bastığı yerle duyma arasında ilişlki kurabildiklerini biliyor muydunuz? Düşük frekanstaki sesleri ayaklarıyla duyabiliyorlar.

pembe-fil-yastik

Filler memeliler arasındaki zıplayamayan tek türdür :)

Siz de bebeğinizle bu ilginç hayvanların dünyasına katılmak isterseniz Petitsomething'in birbirinden eğlenceli tasarımlarına göz atabilirsiniz!